Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
X

Prohlédněte si nabídku
našich solitérních kamenů

slider

Onyx

Onyx

Onyx je neprůhledná, poloprůsvitná odrůda křemene, forma chalcedonitu, achátu či karneolu. Vzniká v dutinách hornin při nízkých teplotách. Jedná se o polodrahokam, který je schopen rozzářit celý interiér. Onyx nabízí celou řadu barevných variacístruktur, díky čemuž je každý kus naprosto jedinečný.

Vlastnosti onyxu

Krása onyxu je bohužel vykoupena jeho křehkostí. I přesto však dosahuje na Mohsově stupnici 6. až 7. příčku a je velmi tvrdý. Nejčastější úpravou povrchu onyxu je leštění, které dá vyniknout jeho nádherné struktuře. Má vysoce luxusní vzhled a od něj se odráží také jeho vysoká cena.

Barva onyxu

I onyx nabízí celou škálu barevných variací. Barva onyxu je ovlivněna příměsemi horniny. Onyx má většinou barevný podklad a odlišně zbarvené mramorování, ovšem nemusí to být pravidlem. Onyx může být světel i tmavě okrový, červený, zelený, jantarově zlatý, šedivý bílý nebo hrát hned několika zcela odlišnými barvami najednou.

Využití onyxu

Onyx byl využíván již od starověku a vždy se jednalo o kámen pro vyvolené. Je hojně využíván ve šperkařství a coby ozdobný kámen do interiérů, ale také pro předměty denního užití, jako je nádobí, nádoby a jiné. Nejznámějším zástupcem onyxu u nás je známá příčka ve vile Tugendhat. Onyx je nejčastěji využívá pro výrobu:

  • Desky stolů
  • Obklady stěn
  • Výrobu prstenů, náušnic a jiných šperků

Kontaktujte nás

Pošlete nám dotaz, poptávku.

jmeno
email
telefon
zprava

Souhlasíte, že Vaše osobní údaje budou použity k odeslání formuláře do e-mailové schránky společnosti, aby měla možnost odpovědět na Váš dotaz.

budova

Aktuálně

5 různých kamenných obkladů, 5 různých vlastností

5 různých kamenných obkladů, 5 různých vlastností

26.11.2021 | Z neforemných valounů sloužících jako základ chatrčí se postupem času stávaly díky práci lidských rukou stále sofistikovanější stavební prvky. Více než užitkovou funkci dnes kámen do interiérů přináší funkci estetickou...

26.11.2021
Náš nový pomocník byl oblečen do slušivého hávu a je připraven pracovat

Náš nový pomocník byl oblečen do slušivého hávu a je připraven pracovat

24.11.2021 | Celkový rebranding a změna značky našeho zakázkového kamenictví Jihokámen CB na TONE OF STONE se nevyhnul ani našemu vozovému parku. V tomto vizuálním stylu budou vypadat všechna naše auta.

24.11.2021
Reference: obložení fasády travertinem

Reference: obložení fasády travertinem

04.11.2021 | Zde je výsledek další zakázkové práce pod hlavičkou značky TONE OF STONE!. Tentokrát jsme vyráběli na míru a obkládali část fasády soukromé kliniky v Českých Budějovicích přírodním kamenem. Pro tuto zakázku byl vybrán travertin, který díky svým technickým vlastnostem, vzhledu a příznivé ceně patří mezi nejoblíbenější přírodní kameny. 

04.11.2021
Značka Jihokámen CB se mění na TONE OF STONE

Značka Jihokámen CB se mění na TONE OF STONE

01.11.2021 | Lidé ani kvalita se nemění. I nadále Vám budeme poskytovat zakázkové kamenické práce v prvotřídní kvalitě. Nová značka bude lépe reprezentovat naši společnost a rozšiřující se zaměření, stejně tak lokační cílení na naše zákazníky z celé ČR.

01.11.2021
Nejvhodnější přírodní kameny pro pomníky

Nejvhodnější přírodní kameny pro pomníky

30.09.2021 | Mezi nejvhodnější materiály pro výrobu pomníků patří přírodní kámen, konkrétně žula, pískovec nebo mramor...

30.09.2021
Pískovec - jeden z nejuniverzálnějších přírodních kamenů

Pískovec - jeden z nejuniverzálnějších přírodních kamenů

26.08.2021 | Díky svým mimořádným vlastnostem patří pískovec mezi nejoblíbenější přírodní kameny...

26.08.2021

Kontakty

adresa

Pražská tř. 2850/66
370 04 České Budějovice

doba
Po - Čt 7:00 - 10:30 11:00 - 16:30
7:00 - 10:30 11:00 - 15:30

 

kamenictví

kamenická výroba

pomníky a hroby

oprava hrobů

sekání a zlacení písma, přípisy, písmo na sklo

údržba a čištění pomníků, hrobů

parapety

kuchyňské a koupelnové desky

stoly

schody

okrasné kameny

obklady krbů

grilovací kameny

obklady a dlažby

stavební práce

zakázková výroba

polotovary a komplety pro kameníky

partneři

ikona kalkulačka

Kalkulátor kamenných parapetů

Spočítejte si cenu kamenných parapetů ihned a online. Včetně možnosti objednání.

Spočítatikona šipky