Navštívili jsme Marmomac 2023

Navštívili jsme Marmomac 2023
Navštívili jsme Marmomac 2023

Neustále sledujeme nové trendy nejen v oblasti zpracování a využití kamene. Proto jsme se opět vypravili do italské Verony, kde se konala světová výstava Marmomac 2023. Tento veletrh je největším a nejdůležitějším veletrhem kamene na světě.

Jedním z nejnovějších trendů je použití speciálních technologií, které umožňují vytvořit na kameni unikátní efekty.

Přírodní kámen je materiál s dlouhou historií a tradicí. Je to materiál, který je odolný, trvanlivý a nabízí širokou škálu možností využití. V posledních letech se přírodní kámen opět stává velmi populárním, a to jak v interiéru, tak v exteriéru.

Které kameny jsou aktuálně nejvíce žádané?

Na základě našich poznatků z veletrhu Marmomac 2023 můžeme říci, že v současné době jsou nejvíce žádané následující kameny:

MramoryMramorová stěna, složení do knihy, designový prvek, obložení stěny mramorem, italský mramor, italský design, v nabídce zakázkového kamenictví TONE OF STONE České Budějovice, Jižní Čechy, Jihočeský kraj, Česko

Mramory jsou stále velmi populárním kamenem, který se používá zejména v luxusních interiérech. Jejich obliba je dána především jejich jedinečným vzhledem, který je výsledkem přírodních procesů. Mramory se vyznačují širokou škálou barev a vzorů, díky čemuž lze z nich vytvořit jedinečné a originální designy. Mezi nejžádanější patří Carrara Bianco, Arabescato GrigioEmperador Gold společně s Nero Marquina. Dále pak růžné typy CalacattRain Forrest.

Žuly

Žuly jsou dalším velmi odolným a trvanlivým kamenem, který je vhodný i pro venkovní použití. Jsou to ideální kameny pro použití na fasády, podlahy nebo obklady. Žuly se vyznačují vysokou odolností proti povětrnostním vlivům a teplotním změnám. Tento rok byly populární žuly Magma Black, PatagoniaPatagonia Green. Mezi žádanými žulami byl i Labradorite Lemurian Blue, jeden z nejexkluzivnějších kusů, které máme zařazené v nabídce.

Podsvícená stěna s kvarcitem, designový prvek do domu, dekorace, v nabídce zakázkového kamenictví TONE OF STONE České Budějovice, Jižní Čechy, Jihočeský kraj, ČeskoKvarcity

Kvarcity jsou velmi odolným a trvanlivým kamenem, který se hodí i do náročných podmínek. Jsou to ideální kameny pro použití v komerčních prostorech, jako jsou restaurace, hotely nebo kanceláře. Kvarcity se vyznačují vysokou tvrdostí, která je odolná proti poškrábání a oděru. Nejčastěji jsme viděli kvarcity Blue Roma, Jadore, Diamond White, Taj Mahal, TiffanyVesuvio.

Travertin

Travertin je přírodní kámen, který je charakteristický svými póry. Je to velmi dekorativní kámen, který se hodí zejména do moderních interiérů. Travertin se vyznačuje vysokou odolností proti vodě a skvrnám. Letos byla nejvíce vidět klasika Travertino Romano Classico.

OnyxyModrý onyx Onice Blue v nabídce zakázkového kamenictví TONE OF STONE České Budějovice, Jižní Čechy, Jihočeský kraj, Česko

Onyxy jsou velmi cenným kamenem, který je charakteristický svou průsvitností. Onyxy se používají zejména jako dekorativní prvky. Vyznačují se vysokou tvrdostí a odolností proti poškrábání. Letošním trendem byly opravdu všechny onyxy, ať už oranžový Onice Honey či Onice Gioiello. Zaslouženě nejvíce pozornosti pak dostává Onice PinkOnice Blue společně s onyxem Van Gogh.

Aktuální trendy a novinky z veletrhu Marmomac 2023 nás velmi nadchly. Přírodní kámen se stává stále více atraktivním a moderním materiálem, který otevírá široké možnosti pro jeho využití jak v interiéru, tak v exteriéru. Po opuštění Verony jsme plní dojmů a odhodlání. Těšíme se, že do naší nabídky zařadíme mnoho zajímavých novinek.
 

Datum zveřejnění: 05.10.2023

kamenná stěna

Napište nám

Pošlete nám dotaz, poptávku.

Souhlasíte, že Vaše osobní údaje budou použity k odeslání formuláře do e-mailové schránky společnosti, aby měla možnost odpovědět na Váš dotaz. Více info.

Nebo nám zavolejte

ikona telefon+420 727 848 107